Informace o Webu

Tento web je věnován lidem, kteří věří v právo na informace, svobodu slova i tisku. Jeho cílem není zákony porušit, ale pohybovat se až na samé jejich hranici, maximálně využít možností které nám naše legislativa dává. Veškeré zde obsažené informace jsou určeny pouze ke studijním a informativním účelům, v souladu s listinou lidských práv, ústavou a právním řádem ČR. Důsledky použití zde nabytých znalostí spočívají výhradně na právní i morální zodpovědnosti každého jedince.
Tématické zaměření Webu:

zatajované informace a jejich
získávání v mezích zákona
Optimalizováno pro:

Internet Explorer 5.0
rozlišení 800x600
Velikost webového prostoru: 10,3 MB
Datum založení: 29.3.2003
Poslední aktualizace: 6.7.2004
Pár poznámek ke zpracování webu:

Jako nic ne světě, ani tento web není dokonalý. První věcí které jste si už asi všimly je otřesný pravopis. Bohužel s ním zápasím už nějaký čas a prozatím to nevypadá, že by se v tomto ohledu mělo něco změnit. A protože se zatím nenašel nikdo kdo by na této věci zapracoval místo mě (a zdřejmě se ani nenajde), budete to buď muset překousnout, nebo jít o dům dál. Pokud se vám to nelíbí, můžete taky sami přiložit ruku k dílu. Každý dělá co umí.

Zhruba rok po založení webu jsem k novým článkům začal vypisovat i zdroje z nihž bylo při jejich tvorbě čerpáno. Ve své nevědomosti jsem se dříve domýval, že jde o zbytečnost. Nyní je mi už ale dokonale jasné, že jde spíš o nezbytnost - aby každý mohl po studiu zdrojů z nichž bylo čerpáno dojít ke stejným závěrům jako sám autor. U některých článků tak zdroje uvedeny jsou a u jiných nejsou. Neznamená to, že by nebyli něčím podložené, nebo že by byli méně hodnověrné. Prostě jsem to tenrát nedělal...

Pak jsou tu neustálé problémy se zařazováním článků do určitých kategorií. Vymyslet takové rozčlenění, do kterého by všechno logicky pasovalo a ve kterém by se dobře hledalo bohužel není tak jednoduché, jak se zdá. Prozatím jsem se to rozhodl vyřešit založením kategorie "Nezařezené", kde jsou články s jejihž zařazením jsou prozatím problémy, přičemž to nutně nemusí být články poslední.